MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI:
Zeytinlik, Mor Menekşe Sk. No:10 D:1A, 34140 Bakırköy/İstanbul
Santral :  0850 532 71 91
Whatsapp Hattı: 0530 432 20 78

Sibel Durmaz

E-mail:[email protected]

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.sibeldurmaz.com.tr internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Ürünlerin cinsi ve türü,miktarı,marka/modeli rengi satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.


MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
 
4.1- ALICI, www.sibeldurmaz.com.tr internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.


4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.


4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz.


4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.


4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.


4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.


4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.


4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

MADDE 5- CAYMA HAKKI

 

ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

Site üzerinden kredi kartı alımlarında geçerlidir kargo bedelleri ve %10 hizmet bedeli kesintisi yapılarak alışveriş yapmış olduğunuz kredi kartına 7 iş günü içinde gerçekleşir.

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
Outlet (yani indirim)bölümünden alınan promasyonlu ürünler.de iade ve değişim yoktur
DİKKAT!!!!!!!!ÖZEL YAPIM(RENK VE MODEL ÖZEL İSTEK ÜZERİNE BÜYÜK NO YADA ÖZEL BİR RENK ÜRÜNLERD EKESİNLİKLE İADE DEĞİŞİM YOKTUR)
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, bikini,iç çamaşırı vb hijyen önemlı ürünler,kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

·         Değişim süremiz 7 gündür.

·         Kapıda Nakit yada Kapıda Kredi ve havale ile ödemelerde iade yapılmamaktadır. 

·         Outlet ve indirimli ürünlerde iade ve değişim yapılamamaktadır.

·         Faturasız değişim ve iade yapılmamaktadır.

- Deforme edilmiş,Altı silinip gönderilmiş
- Giyilmiş ayakkabı
- Kullanıcı hatasından kaynaklanan deforme

MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

 

 
CAYMA HAKKI :
ALICI; malı teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.
değişim:değişim süresi 7 gündür ürünler kullanılmadan zarar görmeden kargo ödemesi yapılarak yukarıdaki firma adresimize içinde değişim ve iade kosullar formunu doldurup imzalayarak göndermeleri gerekmektedir...stoktaki ürünlerdeki değişimler 3 işgününde fakat stok dısı ürünler müşteriye iletilerek verilen zamanda değişim yapılmaktadır.müşteri bu sürede stok dısı üründe farklı bir değişim ürünün isteyebilir...yada stoğa girmesini bekleyebilir.

 


DEĞİŞİM VE İADE OLMAYACAK ÜRÜNLER!

ÜRÜNLERİMİZ KİŞİYE ÖZEL YAPILMAKTADIR DEGİŞİM VE İADEMİZ YOKTUR ALIMLARINIZ BUNA GÖRE YAPINIZ

İSTEK ÜZERİNE ÖZEL YAPILMIŞ ÖZEL RENK ÖZEL NUMARA VE KİŞİYE ÖZEL ISMARLAMA ÜRÜNLERDE İADE VE DEĞİŞİM YOKTUR.OUTLET BÖLÜMÜNDEN ALINAN İNDİRİMLİ ÜRÜNLER DE İADE VE DEĞİŞİM YOKTUR.

DEGİŞİM.

URUNLER 7 GÜN İCERİSİNDE FATURALARIYLA BİRLİKTE FATURA UZERİNDEKİ ADRESE GONDERİLEREK DEĞİŞİM YAPILIR...DEGİŞİM KARGOLARI  GİT GEL TOPLAM 200 TL' DİR VE MÜŞTERİYE AİTTİR...

DEĞİŞİM İLE ALAKALI TÜM KONULAR

0532 766 84 76 
Whatsapp destek hattından sağlanmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR